Gentoo Wiki:FAQ

From Gentoo Wiki
Jump to:navigation Jump to:search
This page is a translated version of the page Gentoo Wiki:FAQ and the translation is 7% complete.
Outdated translations are marked like this.

Vztah ke komunitní wiki

Existují už různé komunitní wiki, nejvíce známá je gentoo-wiki.com. Navzdory této situaci, jsme začli tuhle oficiální wiki, protože většina Gentoo vývojářů a další nebudou přispívat do komunitní wiki, ale jen do oficiální wiki.

Ptali jsme se g-w.com operátorů k sloučení s Gentoo Wiki projektem. Po nějaké diskuzi odmítli.

Gentoo Wiki stádo si je vědomé skutečnosti zduplikovaného úsilí, protože cíle wiki se budou překrývat. Nicméně, důvody začít oficiální wiki nezmění.

Důležité
Kvůli nekompatibilní licenci "Kopie & Vklad" z článků g-w.com zde není dovolen, pokud všichni autoři článků nepřelicencují své příspěvky.

Because of incompatible licenses, "copy-and-paste" of articles from gentoo-wiki.com to here is not allowed, unless all authors of an article explicitly re-license their contributions for use here.

Poznámka
If an author has contributed an entire article to another wiki, that same author can recreate their original content here (preferably along with a quick note on the article's associated "Discussion" page explaining the article was moved from there to here). This is sufficient to constitute "re-licensing" of the content.

If some other wiki uses the same license as this Wiki (CC-BY-SA 3.0), it may be possible to copy or import the article to this wiki in a way that preserves a record of its edit history (necessary for proper licensing). Please post a request at Gentoo Wiki:Feedback if you want to do this.

Lokalizace

Tato wiki si váží lokalizace stránek. Pro podporu toho úsilí wiki používá překladové rozšíření z obavy o kvalitu a zastarávání přeložených stránek. Rozšíření nabízí vestavěné wiki funkce k překladu anglických originálů do lokalizovaných stránek. Další žádané automatické funkce jsou:

  • Stránky budou přeložené část po části namísto celé stánky najednou. Také různí překladatelé můžou sdílet práci.

Gentoo Wiki projekt si je vědom skutečnosti že původní stránky v jiných jazycích nežli v angličtině nejsou možné a z nepatrné režie situace. Nicméně, zvýšená kvalita převáží nad nevýhodami.

If you really want to contribute a non-English article that you cannot translate into English first, please request help at Gentoo Wiki:Feedback.